תואר שני בהנדסת תקשורת

המסלול האקדמאי, ללימודי הנדסת תקשורת, אינו נעצר בתואר ראשון בהנדסת תקשורת (B.sc) אלא מציע לימודי המשך בתואר שני (M.Sc.) בהנדסת תקשורת ואף לימודי המשך לתואר שלישי (Ph.D.) .

לימודי התואר הראשון מעניקים לסטודנט ידע תיאורטי ומעשי נרחב בתחום, המתבסס על חיזוק מקצועות היסוד במדעים ומתמטיקה. בנוסף לימודים אלו מאפשרים לסטודנט התנסות מעשית במהלך פרויקט הגמר של השנה האחרונה ללימודים. לימודי התואר השני מאפשרים לסטודנט להעמיק את ידיעותיו בדיסציפלינת הנדסת מערכות התקשורת תוך כדי התנסות במחקר אקדמי בתחום התמחותו.

אין להתעלם מן המגמה העולמית המואצת של התפתחות מערכות התקשורת והצורך במהנדסים ומומחים בתחום, כמו גם הביקוש העולה למערכות טכנולוגיות מגוונות ורב תחומיות. בהתחשב באלה, יכולים לימודי התואר הראשון בהנדסת תקשורת להוות את אבן הבסיס למהנדס, עם כניסתו לעולם העבודה, אך יחד עם זאת להביאו, בתום תקופת הכשרה מסוימת, לרצות ולהעמיק את מומחיותו ולהרחיב את בסיס הידע שלו באמצעות לימודי ההמשך.

לימודי תואר שני בהנדסת תקשורת – M.sc

תואר שני בלימודי הנדסת תקשורת נפרש על פני שתי שנות לימוד. ברוב המוסדות האקדמיים, המציעים לימודי המשך ללימודי הנדסת תקשורת, יופיעו שני מסלולים אפשריים בתואר. מסלול עם עבודת מחקר (תזה) ומסלול ללא עבודת מחקר.

אפשרויות התעסוקה לאחר סיום לימודי תואר השני בהנדסת תקשורת הן מגוונות, ביניהן גם אופציות תעסוקה במשרות ניהוליות ומשרות בכירות ויוקרתיות.